Chirurg naczyniowy Warszawa

Jeśli pacjent skarży się na utrzymujące się lub nawracające opuchnięcie kończyn, żylaki, pajączki, to prawdopodobnie konieczna będzie wizyta u chirurga naczyniowego warszawa.

Lekarz ten zajmuje się schorzeniami naczyń krwionośnych oraz limfatycznych, dlatego też osoby cierpiące na nadmierne, utrudniające funkcjonowanie, opuchlizny kończyn z pewnością będą mogły udać się do niego na konsultację i dalszą diagnozę. Chirurg naczyniowy nie zajmuje się jedynie kwestiami związanymi z kardiochirurgią oraz neurochirurgią, są to już zbyt precyzyjne dziedziny, wymagające innego sprzętu i ukończenia odpowiedniej specjalizacji.

Pacjent, który odwiedza gabinet chirurga naczyniowego najczęściej jako dolegliwości wskazuje: problemy związane ze skurczami lub uczuciem pieczenia kończyn, puchnięciem nóg a także uczuciem ciężkości. Zmiany te są najczęściej związane z naczyniami limfatycznymi i właśnie w tym zakresie chirurg naczyniowy jest w stanie pomóc. Konieczna jest oczywiście prawidłowa diagnoza, zatem lekarz na pierwszej wizycie przeprowadzi wywiad z pacjentem, a także zleci niezbędne badania, jeśli w dokumentacji medycznej zauważy brak kompletu informacji. Udając się na pierwszą wizytę, warto mieć ze sobą wszystkie dotychczasowe wyniki badań.

Chirurg naczyniowy może zdiagnozować i rozpocząć leczenie także w takich przypadkach, jak pojawiające się przebarwienia na skórze, które mogą świadczyć o pękających żylakach.

Takie objawy to jedne z pierwszych oznak zaburzeń tkankowych, zatem niezbędna jest w tym wypadku weryfikacja stanu zdrowia pacjenta pod kątem np. miażdżycy. Jeśli żylaki są widoczne, lekarz z pewnością zdecyduje się na ich obejrzenie i na tej podstawie będzie już mógł wystawić wstępną diagnozę. Jeżeli objawy, na które skarży się pacjent nie są widoczne bez dodatkowych badań, to prawdopodobnie zaleci USG naczyń krwionośnych.

Dodatkowe badania, które zleca chirurg naczyniowy dotyczą z reguły badań metodą USG, czyli za pośrednictwem fal radiowych, które odbijając się od tkanek miękkich pozwalają na uzyskanie obrazu narządów wewnętrznych, żył oraz naczyń, które są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Badania ultrasonografem są nieinwazyjne, zatem nie ma konieczności podawania żadnych leków czy też znieczuleń. Obraz jest widoczny w czasie rzeczywistym, a wynik jest przekazywany od razu po wykonanym badaniu. Emisja fal radiowych jest bezpieczna dla zdrowia, zatem nie trzeba obawiać się efektów ubocznych.

Chirurg naczyniowy jest lekarzem zajmującym się zaburzeniami czynności naczyń krwionośnych i limfatycznych oraz udrażnianiem ich, aby zapewnić pacjentowi powrót do zdrowia. Ze względu na zakres tej specjalizacji, chirurg naczyniowy nie zajmuje się elementami kardiochirurgii czy też neurochirurgii. Badania, które najczęściej zleca chirurg naczyniowy, to USG żył i tętnic, w celu sprawdzenia czy krew przepływa w nich w sposób równomierny i bez zakłóceń. Na podstawie wyników badań, jest dobierana odpowiednia metoda leczenia zarówno nieinwazyjna, jak i operacyjna, w zależności od skomplikowania przypadku.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *