Ginekolog dziecięcy Warszawa.

Ginekolog dziecięcy Warszawa.

Dla każdej kobiety i kobietki pierwsza wizyta w gabinecie ginekologicznym to stres i krępująca sytuacja. Dla młodych dziewcząt może nawet być przerażająca. Wrażenie pierwszej wizyty ginekologicznej rzutuje na kolejne. Należy rozważnie podejść do lekarza, który pierwszy raz przeprowadzi badanie ginekologiczne naszego dziecka, przecież dbanie o zdrowie także i intymne to żaden wstyd. Przebieg pierwszej wizyty ginekologicznej, uzależniony jest od wieku pacjentki, od zgłaszanych dolegliwości oraz od tego, czy pacjentka już współżyła płciowo. Noworodki, niemowlęta i małe dzieci są badane przez ginekologów dziecięcych, chirurgów lub neonatologów w specjalistycznych oddziałach i poradniach ginekologicznych dla dzieci. Pierwsza wizyta ma przeważnie charakter edukacyjny z zakresu należytej dbałości o higienę intymną, profilaktyki chorób narządów płciowych i piersi, planowania ciąży oraz stosowania antykoncepcji.

Ginekolog dziecięcy Warszawa. Lekarz ginekolog pomaga w doborze najlepszej metody antykoncepcyjnej. Ginekolog ma obowiązek udzielić niezbędnych informacji i wytłumaczyć wszelkie niejasności dotyczące stosowania poszczególnych metod. Obecny rozwój Internetu sprawił, iż z niego czerpiemy wszelkie informacje na ten temat. Według ostatnich badań, dotyczących metod antykoncepcyjnych, wynika, że 77% kobiet stosuje metody antykoncepcyjne, 36% z nich za najmniej skuteczny uważa stosunek przerywany oraz okresową absencję. Najczęstszą metodą są prezerwatywy oraz doustne tabletki antykoncepcyjne. Nowoczesnymi metodami antykoncepcji hormonalnej jest plaster antykoncepcyjny, implanty czy pierścienie dopochwowe. Wobec Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego do najwłaściwszego sposobu zapobiegania ciąży u nastolatek jest stosowanie metody podwójnego zabezpieczenia np. tabletki w połączeniu z prezerwatywą, chroni to przed niechcianą ciążą oraz chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Ginekolog dziecięcy Warszawa. Wyraz „antykoncepcja” jest połączeniem dwóch łacińskich wyrazów: anti – przeciw i conceptio – poczęcie.

Współczesna antykoncepcja dąży, by podwójnie chronić: zapobiec niepożądanej ciąży oraz zablokować zakażeniu się chorobami przenoszonymi drogą płciową. Zagadnienie antykoncepcji reguluje Ustawa z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Zmierza się do doskonalenia obecnych metod oraz poszukiwania nowych, lepszych sposobów zapobiegania ciąży, by były w 100% bezpieczne i w 100% skuteczne. Każda z obecnych technik antykoncepcyjnych, związana jest z pewnym procentem niepowodzeń, wynikających z mechanizmu ich działania lub z tzw. błędów stosującego. Wybór metody antykoncepcyjnej powinien być dostosowany do zapotrzebowania młodej pacjentki, powinien być oparty na korzyściach i najmniejszych skutkach ubocznych. Tak jak wynika z badań Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w Polsce duża ilość kobiet, stosuje metody antykoncepcyjne o niskiej skuteczności, spowodowane jest to mało rzetelną wiedzą na ten temat. Według Światowej Organizacji Zdrowa (WHO) w każdym roku na świecie usuwa się co czwartą ciążę, praktycznie w każdym kraju jest podobnie, niezależnie czy aborcja jest w nim legalna, czy też nie. Obecnie, co roku przerywa się około 56 milionów ciąż na świecie, co stanowi znaczny wzrost wobec lat poprzednich. Jest to bardzo dużo…

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *