Wykrywacz kłamstw – czy badaniu może poddać się każdy?
Ostatnio bardzo dużo mówi się o badaniach wykrywaczem kłamstw. Najwięcej wątpliwości wzbudza fakt, czy to badanie dla wszystkich. Chciałbyś również się tego dowiedzieć? Zapraszamy do krótkiej lektury!
Często możemy spotkać się z opinią, że badanie wariografem jest odpowiednie dla każdego. Można nim badać jednakowo kobiety, jak i mężczyzn, którzy ukończyli osiemnasty rok życia. To w końcu badanie dla dorosłych, a nie zabawka dla dzieci. Jak się jednak okazuje, badaniu wcale nie mogą poddać się wszyscy. Co więcej, istnieje szereg powodów, które niestety uniemożliwiają skuteczne przebadanie osoby. O czym dokładnie mowa? Czytaj dalej!
Przeciwwskazania do badania wariografem
Badanie wariografem ma już prawie 100 lat, więc przez ten czas uczeni zdążyli przyjrzeć mu się z każdej strony. https://www.wariograf.com.pl Najwięcej uwagi skupili oczywiście na samych badanych, a w szczególności sprawdzali, czy to badanie dla każdego. I tak drogą dedukcji wykryli, że osoby o określonych cechach nie powinno się badać. Cechy te występują w zakresie uwarunkowań fizycznych oraz psychicznych. I tak przeciwwskazaniami do badań wariografem są niektóre choroby serca, zaburzenia neurologiczne, jak również trudności z oddychaniem, czy różnego typu uzależnienia (w tym m.in. uzależnienia od leków, uzależnienia od alkoholu, uzależnienia od narkotyków). Innymi przeciwwskazaniami do badania są upośledzenia umysłowe. Nie można poddawać też badaniom osób o obniżonym poziomie moralno-etycznym, które nie wykazują umiejętności odróżniania prawdy od kłamstwa, czy dobra od zła.
Kto w takim razie może być badany wykrywaczem kłamstw?
Patrząc na przeciwwskazania, niektórzy mogą wywnioskować, że badanie wariografem wcale nie jest tak bezpieczne, jak się o nim mówi. Jaka jest prawda? Kto może być badany wykrywaczem kłamstw? Najprościej można powiedzieć, że badaniu może poddać się każda osoba dorosła, która jest zdrowa fizycznie i psychicznie, a więc to właśnie u tych osób badanie okaże się skuteczne.