Tupety na łysienie androgenowe

Czy wiesz co skutecznie przyspiesza porost włosów na głowie

Łysienie androgenowe to schorzenie uwarunkowane genetycznie. Jest jedną z najczęstszych przyczyn utraty włosów zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Łysienie może wystąpić na każdym etapie życia i mieć różny poziom zaawansowania. U kobiet łysienie androgenowe obejmuje najczęściej okolice przedziałka i czubka głowy. Rozwiązaniem na dokładne zakrycie przerzedzeń i cieszenie się piękną fryzurą jest noszenie tupetów.

Tupety damskie – charakterystyka

Damskie tupety są alternatywą dla peruki w przypadkach, gdy dotyczy nas częściowe przerzedzenie włosów na głowie. Topper to baza wykonana z elastycznej koronki, do której ręcznie doszywa się naturalne lub syntetyczne włosy. Na wewnętrznej stronie bazy często znajdują się skrawki mikroskóry, czyli materiału imitującego ludzką skórę. Zapewnia to komfort podczas codziennego noszenia i minimalizuje ryzyko podrażnienia uwrażliwionej skóry głowy. Tupet można dobrać do podobnego koloru, jakiego są nasze włosy naturalne lub wybrać odcień ciemniejszy. Taki tupet damski stworzy efekt odrostu na włosach, a to pożądany efekt w zgodzie z najnowszymi trendami fryzjerskimi. Lepszym wyborem są tupety damskie z włosów naturalnych, ponieważ będą lepiej się prezentować na tle naszych własnych włosów.

Jak dobrać rozmiar tupetu?

Tupet damski dopasowuje się do wielkości łysiejącego obszaru. Dla otrzymania dokładnych wymiarów najlepiej skorzystać z centymetra krawieckiego. Mierzymy szerokość i długość łysiny. Damski tupet ma przykryć cały przerzedzony obszar, a spinki clip in muszą być przymocowane do zdrowych pasm. Jeśli spinki clip in nie będą dokładnie przypięte, tupet może się przesuwać. Warto wybrać topper o większych wymiarach niż zmierzony przez nas obszar, aby mieć pewność, że cała łysina zostanie przykryta. W sklepach są dostępne modele o różnych wymiarach, aby zarówno osoby o niewielkich przerzedzeniach włosów, jak i o większych ubytkach mogły znaleźć idealny tupet damski. Bazy tupetów są elastyczne, dzięki temu można dokładnie dopasować je do kształtu głowy.

Tupet damski rozwiązaniem na łysienie

Łysienie androgenowe to choroba odbierająca wielu kobietom pewność siebie. Damski tupet jest prosty w zakładaniu i poprawia wygląd naszej fryzury. Włosy naturalne w tupetach damskich dobrze wpasowują się we włosy własne, widocznie poprawiając ich gęstość. Tupety damskie z włosów naturalnych o wysokiej jakości znajdziesz w asortymencie sklepu Tanie Peruki. Szeroki asortyment, darmowa dostawa i indywidualne konsultacje online są warte sprawdzenia.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *