Alternatywy dotyczące leczenia łokcia tenisisty

Alternatywy dotyczące leczenia łokcia tenisisty

W codziennym życiu funkcja ręki, nadgarstka i dłoni pozwala mocno się uchwycić i unieść wiele rzeczy. Kiedy mięśnie, więzadła i ścięgna, które zwykle stabilizują staw łokciowy, ulegają uszkodzeniu wskutek nadużywania, napięcia związanego z czynnościami lub zwyrodnienia stawów, ta podstawowa rutyna może zostać przerwana. Wielu ortopedów oferuje najbardziej zaawansowane opcje zabiegów leczenia łokcia tenisisty w Krakowie i opieki ortopedycznej.

Czego można oczekiwać od zabiegów nieoperacyjnych?

Leczenie łokcia tenisty może obejmować następujące opcje: odpoczynek, fizjoterapię, sprzęt, który ma zastosowanie w usztywnieniu na przedramieniu, zastrzyki, a w niektórych przypadkach terapię falą uderzeniową. Lekarz będzie mógł ocenić rozwój objawów oraz czy konkretna czynność przyczyniła się do urazu i zakresu uszkodzenia. Do określenia diagnozy można wykorzystać zdjęcia rentgenowskie i elektromiografię (EMG). Dokładna diagnoza jest kluczowa, szczególnie jeśli chodzi o ból ręki i łokcia.

Niechirurgiczne zabiegi oferują pacjentom możliwość powrotu do zdrowia bez znaczącego modyfikowania lub przerywania ich stylu życia. Warto pamiętać o tym, że łokieć tenisisty jest stanem, w którym w końcu będzie lepiej – nawet bez leczenia.Ponad 90% pacjentów skutecznie wyzdrowiało po leczeniu nieoperacyjnym. Zaleca się, aby terapie nieoperacyjne były stosowane do 6 miesięcy przed leczeniem chirurgicznym. Lekarz zaleci operację na podstawie takich czynników, jak:

  • objawy były w pełni niereagujące na metody leczenia nieoperacyjnego,
  • stopień urazu,
  • historia medyczna pacjenta i aktualny stan zdrowia,
  • preferencje pacjenta (styl życia, poziom aktywności, wsparcie),
  • ryzyko,
  • przewidywane rokowanie chirurgiczne,
  • zgodność pacjenta na leczenie chirurgiczne łokcia tenisisty.

Opcje chirurgiczne leczenia łokcia tenisisty

Łokieć tenisisty lub boczny zabieg chirurgiczny nadkłykcia służy do naprawy małych łez ścięgna w łokciu, a także do usuwania chorego mięśnia i ponownego przywracania zdrowych mięśni z powrotem do kości. Dwa różne rodzaje operacji na łokieć tenisisty to operacja otwarta i chirurgia artroskopowa. W przypadku, gdy operacja jest zalecana, celem jest skuteczne przywrócenie pełnego zakresu ruchu, siły i funkcji.

Czas powrotu do aktywności po leczeniu łokcia tenisisty nie jest różny w zależności od osoby, ale można oczekiwać powrotu do aktywności sportowej w ciągu czterech do sześciu miesięcy. Natychmiast po operacji łokcia tenisisty może być zalecane unieruchomienie. Na dwumiesięczny czas zalecana jest terapia wzmacniająca i ćwiczenia promujące elastyczność.

Leczenie łokcia tenisisty – Kraków

W Krakowie są zaangażowani specjaliści w zapewnianie najbardziej zaawansowanego multidyscyplinarnego podejścia do profilaktyki i świadomości urazów sportowych, leczenia i odbudowy. Składający się z chirurgów ortopedów, specjalistów niechirurgicznych, specjalistów rehabilitacji, trenerów sportowych i fizjoterapeutów. Używane są tutaj najbardziej zaawansowane urządzenia i techniki, aby pacjenci mogli szybko wyzdrowieć.

 

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *