Botox Kraków

Dziedzina medycyny estetycznej jest w ostatnim czasie jest wręcz galopującym biznesem. Zabiegi odmładzające cieszą się ogromną popularnością wśród pań zauważających u siebie pierwsze objawy starzenia skóry. Najbardziej popularne są zabiegi z użyciem botoksu. Szeroka opinia publiczna wygłasza często sprzeczne twierdzenia na temat tych zabiegów. Dlatego zanim zdecydujemy się na jakikolwiek ingerencja nasze ciało przyjrzyj się czym jest botox Kraków i czy naprawdę warto go zastosować?

Czym tak naprawdę jest botoks?

Jest To wbrew wszelkim opiniom lek, który wstrzykuje się w mięśnie mające na celu tymczasowe wygładzenie kurzych łapek wokół oczu. Wygładza on również zmarszczki na czole. W skład botoksu wchodzi wysoko oczyszczone białko nazywane botulinotoksyną. W związku z tym, że są to zabiegi innowacyjne i z miesiąca na miesiąc ulepszana jest ich technologia stąd ceny takich zabiegów są dość wysokie. Na ich wysokość składa się również to jaka będzie wykorzystana dawka lub też jaka na jakiej powierzchni ciała będzie on stosowany. W większości klinik, cena jaką liczy się za jednostkę tego leku wynosi około 30 zł. Jednakże na jeden zabieg takich jednostek wykonaj wykorzystuje się około 20 do 60. Łatwo więc policzyć, że zabieg z użyciem botoksu to koszt około kilkuset złotych. Działanie botoksu to czasowe paraliżowanie mięśni tak by nie powodowały one skurczów, ponieważ prowadzą one do marszczenia się skóry oraz większej widoczności kurzych łapek.

Pierwsza efekty botoksu

sam zabieg wstrzykiwania botoksu zajmuje około 10 minut. Pierwsze jednak rezultaty widoczne gołym okiem pojawiają się dopiero po 24 czy nawet 48 godzinach. Twarz poprawia swój wygląd w ciągu kilku dni jednak najbardziej widoczne rezultaty pojawiają się po około miesiąca. Najbardziej popularne miejsca, w które wstrzykuje się botox Kraków to okolica Auchan i czoło. Ciekawostką może być fakt, że panie stosują wstrzykiwanie botoksu jako specyfik na przewlekłą migrenę. Można go również używać leczący nadmierną potliwość wtedy wstrzykuje się go w dłoni lub stopy kropka dezaktywuje on gruczoły potowe dzięki czemu ograniczona jest ilość wydzielanego potu.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *