Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna to dział nauk medycznych zajmujący się głównie ludźmi zdrowymi i estetyką ich wyglądu. Podstawowym działaniem specjalistów medycyny estetycznej jest zapobieganie skutkom procesów starzenia – zwłaszcza skóry – oraz rekonstrukcja obszarów ciała człowieka dotkniętych tym procesem. Do najważniejszych zabiegów o niskiej lub zerowej inwazyjności należą terapia botoksem, kwasem hialuronowym, terapie laserowe, falami radiowymi, podciśnieniem oraz masaże, peelingi i lipolizy. Mimo niskiego ryzyka, jakie niosą te zabiegi dla pacjenta, niezwykle ważne jest poddanie się im pod okiem wykwalifikowanych specjalistów – najlepszych można znaleźć w klinice medycyny estetycznej Sky Clinic.

Zgrany zespół kluczem do sukcesu

Klinika medycyny estetycznej Sky Clinic, działająca prężnie i dynamicznie się rozwijająca we Wrocławiu, zbudowała swoją markę i oparła zaufanie swoich pacjentów na zgranym, wykwalifikowanym zespole specjalistów. W jego skład wchodzą doświadczeni lekarze medycyny estetycznej, regularniej uczęszczający na szkolenia i podnoszący swoje kwalifikacje zawodowe, chirurdzy plastyczni, ginekolog i dermatolog. Zespół uzupełniają specjalistki z zakresu kosmetologii, położnictwa i pielęgniarstwa. Pracownicy kliniki Sky Clinic wyjątkowo dokładnie i precyzyjnie podchodzą do wywiadu medycznego, podczas którego może się okazać, że pacjent z jakiegoś powodu nie kwalifikuje się do zabiegu, przejrzyście tłumaczą, na czym polega zabieg i czego można się po nim spodziewać oraz zapewniają doskonałą opiekę po zabiegu. Personelowi kliniki zależy przede wszystkim na dobrym samopoczuciu pacjenta po zabiegu oraz na efektach, których oczekiwał. Specjaliści wykonujący zabiegi w Sky Clinic nigdy nie przeprowadzą zabiegu na osobie, która się do niego nie kwalifikuje ze względów zdrowotnych, ponieważ ich celem jest polepszanie standardu życia swoich pacjentów, a nie narażanie ich na skutki uboczne niektórych procedur.

Innowacyjne techniki

Poza fantastycznym personelem, Sky Clinic wyróżnia się pośród innych klinik medycyny estetycznej innowacyjnym podejściem do wykonywanych zabiegów. W walce o jędrną skórę pacjentów, lekarzy wspomagają nowoczesne, zaawansowane urządzenia i technologie. Jedną z nich jest niedościgniona technologia HIFU (ang. high intensity focused ultrasound), która zwiększa elastyczność skóry, poprawia jej napięcie oraz – jako efekt uboczny – redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej. W klinice Sky Clinic poddać się można również termoliftingowi, wykorzystującemu technologię Zaffiro, czyli promieniowanie podczerwone. Terapia Zaffiro pobudza organizm do produkcji kolagenu, a jednocześnie, dzięki technologii peelingu wodnego, oczyszcza i poprawia kondycję skóry. Klinika dysponuje również najnowocześniejszymi urządzeniami wykorzystywanymi w terapii falami uderzeniowymi. Ta technologia jest niezrównana w walce z cellulitem, a dodatkowo urządzeniem można wykonać drenaż limfatyczny i wymodelować sylwetkę.

Niebezpieczne, ale w klinice dostępne bez ryzyka

Lekarze z kliniki Sky Clinic oferują również terapię botoksem, czyli w rzeczywistości toksyną botulinową – najbardziej toksyczną substancją pochodzenia naturalnego, znaną człowiekowi. W bardzo małych stężeniach, toksyna botulinowa ma działanie terapeutyczne, przede wszystkim polegające na wygładzaniu zmarszczek mimicznych. Ostrzykiwanie botoksem powinien wykonać doświadczony lekarz, którego pacjenci znajdą właśnie w klinice medycyny estetycznej Sky Clinic. Efekt dobrze przeprowadzonego zabiegu widoczny jest już po kilku dniach od przeprowadzenia procedury i utrzymuje się od sześciu do ośmiu miesięcy, po których można ponownie poddać się zabiegowi. Ostrzykiwanie botoksem ma efekt kumulacyjny, więc każdy kolejny zabieg wydłuża okres utrzymywania się jego efektów. Ciąża i karmienie piersią są oczywistymi przeciwwskazaniami do wykonania tego zabiegu, ale każda pacjentka w stanie błogosławionym zostanie o tym poinformowana przez lekarza w klinice Sky Clinic.

Komórki macierzyste w medycynie estetycznej

Cudowne właściwości komórek macierzystych są chętnie wykorzystywane w różnych dziedzinach medycyny, z medycyną regeneracyjną i profilaktyką onkologiczną na czele. Znalazły one również zastosowanie w medycynie estetycznej, jako środek naturalnie poprawiający kondycję skóry. Głównym zaleceniem do skorzystania z terapii komórkami macierzystymi są pojawiające się na twarzy, szyi i dekolcie zmiany wiekowe – komórki macierzyste redukują zmarszczki, przywracają jędrność skóry, poprawiają jej krążenie oraz głęboko nawilżają nawet najgłębsze partie skóry. Zabieg jest poprzedzony dokładnym wywiadem medycznym, ponieważ istnieje szereg przeciwwskazań do jego wykonania. Natomiast bezpośrednio po zabiegu, skóra poddana procedurze może być obrzęknięta i zaczerwieniona. Obrzęk może się utrzymywać maksymalnie do dwóch tygodni, jest to jednak naturalna reakcja organizmu na nakłuwanie. Specjaliści z kliniki Sky Clinic dołożą wszelkich starań, żeby zminimalizować przykre objawy, które mogą pojawić się już po zabiegu.

Modelowanie sylwetki w gabinecie medycyny estetycznej

Specjalistki z dziedziny kosmetologii, pracujące w klinice Sky Clinic, korzystają z opatentowanej techniki Endermologie®, która pobudza ciśnienie krwi, redukuje tkankę tłuszczową i wygładza cellulit. Zabieg polega na intensywnym masażu elektronicznie sterowaną rolką. Skutkuje to pobudzeniem organizmu do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, które odpowiadają za jędrność skóry. Zalecaną liczbę zabiegów kosmetolog dobiera indywidualnie z każdym pacjentem, natomiast w serii raczej nie przekracza się siedmiu zabiegów z rzędu. W trakcie trwania kuracji jest niezwykle ważne, aby pacjent odpowiednio się nawadniał – odpowiedni efekt terapii osiągnie się poprzez wypijanie przynajmniej 2,5 litra wody dziennie oraz uprawianie lekkich ćwiczeń.

 

Podsumowując, zabiegi z zakresu medycyny estetycznej powinny zostać wykonane profesjonalnie, przez wykwalifikowany personel, w miejscu posiadającym odpowiednie zaplecze technologiczne. Pacjenci, którzy decydują się poddać zabiegom w klinice medycyny estetycznej Sky Clinic, mają gwarancję najlepiej świadczonych usług i profesjonalnie wykonanych zabiegów.

 

 

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *