Obrzęk limfatyczny – problem, który może dotknąć każdego

Obrzęk limfatyczny – problem, który może dotknąć każdego

Obrzęk limfatyczny to dolegliwość z jaką możemy spotkać się w każdym wieku bez względu na płeć. Należy ona do chorób doprowadzających do widocznych zmian na naszym ciele, a tym samym powodujących wiele komplikacji zdrowotnych. Z zakresu objawów, jakie powoduje owa dolegliwość, możemy podzielić je na dwa główne typy. Jednym z nich są objawy psychiczne. Jakby nie patrzeć obrzęk limfatyczny powoduje pojawienie się obrzęku na naszym ciele. W efekcie może to spowodować pojawienie się dyskomfortu wynikającego z niekontrolowanych zmian w naszym organizmie, które nie dość, ze nie wyglądają estetycznie, to jeszcze są na tyle problematyczne, że mogą utrudniać codzienne życie. W takim przypadku w dużym stopniu zostaje zaburzona nasza samoocena, co może rzutować na naszą witalność Drugim typem dolegliwości są..

objawy fizyczne – obrzęk limfatyczny

Jeśli mowa jest o objawach fizycznych, to w przypadku obrzęku limfatycznego spotykamy się z bardzo pokaźną grupą dolegliwości. O jednej z nich już wspomnieliśmy, a mowa tutaj o obrzęku, który pojawia się w różnych miejscach naszego ciała głównie kończynach), w znacznym stopniu uniemożliwiając korzystanie z nich. Oprócz tego może towarzyszyć tej chorobie uczucie ciężkości, a także ból, który będzie na tyle problematyczny, że uniemożliwi nam wykonywanie nawet najprostszych ciężkości. Doliczyć do tego należy również zmiany skórne, przypominające wyschniętą i zrogowaciała powierzchnię pomarańczy. Ponadto objawy fizyczne obejmują również zmiany we wnętrzu naszego ciała. Jako, że obrzęk dotyczy, zablokowania układu limfatycznego, to pojawia się szereg zaburzeń na jego tle, tym samym powodując, że nasze ciało staje się o wiele bardziej podatne na liczne drobnoustroje. Przyczyną tego zjawiska może być szereg sytuacji.

Obrzęk limfatyczny – główne przyczyny

Obrzęk limfatyczny może być spowodowany szeregiem różnych przyczyn. Zaczynając od najprostszych tj. zła dieta i brak ruchu, a kończąc na uszkodzeniach mechanicznych, jak i infekcjach. Oprócz tego przyczyną tej choroby może być także leczenie. Bardzo często spotykamy się właśnie z samym obrzękiem w momencie, gdy poddajemy się leczeniu onkologicznemu. W efekcie stosowanie np. radioterapii może doprowadzić do uszkodzenia naszego układu limfatycznego i powstania obrzęku. Oczywiście istnieje także nieznaczny odsetek przyczyn wynikających z genetyki, czyli wrodzonych wad, lecz te, jak już wspomniano dotykają niewielkiej grupy ludzi.

Kilka słów podsumowania – obrzęk limfatycznych

tak czy inaczej, obrzęk limfatyczny, to bardzo problematyczna choroba z jaką możemy się spotkać. Istotne jest to, aby odpowiednio szybko reagować, by móc jak najprędzej pozbyć się problemu i nie narażać swojego ciała na szereg poważniejszych dolegliwości. Istotne jest to, że pomimo swojego charakteru, jest to choroba uleczalna, dlatego tez mając z nią do czynienia nie powinniśmy się o nic martwić, tylko jak najszybciej się jej pozbyć i powrócić do zdrowia.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *