Włosy w trakcie chemioterapii

 

Nagłe i intensywne wypadanie włosów może być związane z różnymi chorobami. Do powodów nagłego wypadania włosów można zaliczyć choroby hormonalne, dermatologiczne, neurotyczne. Jednocześnie wypadanie włosów związane jest z leczeniem chorób nowotworowych, co dotyczy pacjentów, którym musi być podawana chemia. Silne środki chemiczne stosowane w terapiach nowotworowych powodują między innymi intensywne wypadanie włosów.

Na jakie peruki się zdecydować?

Jeśli pozyskuje się peruki, które mają być regularnie używane przede wszystkim warto skupić się na wygodzie użytkowania. Na Hairly.pl można decydować się na wybranie zarówno modeli peruk syntetycznych, jak też naturalnych. Chemioterapia najczęściej trwa kilka miesięcy, a po niej włosy będą odrastać. W ten sposób peruki będą użytkowane najczęściej około roku czasu przez pacjentów, którzy poddawani są tego typu leczeniu. Decydować można się z tego powodu zarówno na peruki wykonane z naturalnych włosów, jak też syntetycznych. Oczywiście naturalne peruki są trwalsze, ale najlepszej jakości syntetyczne peruki mogą spokojnie być używane przez okres około roku czasu. W przypadku obu wersji peruk trzeba jednak brać pod uwagę, że konieczne jest właściwe ich pielęgnowanie.

Jak wybrać perukę?

Jeśli chce się wybrać odpowiednio dopasowaną do oczekiwań perukę warto postawić na odpowiednie, sprawdzone miejsce realizowania zakupów. W takim miejscu można liczyć na:

– dostęp do różnego typu peruk,

– dostęp do fachowego doradztwa,

– dostęp do najwyższej jakości peruk.

Pozyskanie peruk najwyższej jakości pozwala liczyć na to, że przy właściwym dbaniu o perukę będzie można je użytkować w długim okresie czasu. Przy zakupie peruk warto dowiedzieć się, jak powinno się je właściwie pielęgnować. Wówczas można liczyć na to, ze nie będzie się realizowało takich działań, które mogłyby doprowadzić do występowania uszkodzeń, które skrócą czas używania peruki. Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na peruki, które realizowane są przez sprawdzonych producentów zapewniających certyfikaty wyroby.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *