Infuzja tlenowa dla zdrowej i pięknej skóry. Na czym polega zabieg?

 

Zabieg jak infuzja tlenowa może sprawić, że skóra będzie wyglądała zachwycająco. Kiedy warto go wykonać? Jak przebiega infuzja skóry tlenem?

 

Tlen jest bardzo ważny pierwiastkiem, który jest niezbędny do życia. Jego wyjątkowe właściwości powodują, że może on zadbać również o kondycję skóry. Tlen wykorzystywany jest wtedy do zabiegu jak infuzja tlenowa, którego celem jest odmładzanie skóry poprzez wtłaczanie pod nią tlenu wraz z dodatkowymi składnikami aktywnymi. W przypadku zabiegu jak infuzja tlenowa Kraków zapewnia dostęp do niego w wielu gabinetach.

 

Na czym polega infuzja tlenowa?

Infuzja tlenowa to zabieg polegający na wtłoczeniu pod skórę aktywnego tlenu hiperbarycznego. Prowadzony jest on obecnie w wielu gabinetach medycyny estetycznej oraz gabinetach kosmetycznych na terenie całego kraju.

 

Zabieg jak infuzja tlenowa rekomendowany jest wtedy, gdy celem jest poprawa kondycji skóry, ale bez sięgania do inwazyjnych metod. Jako że w jego trakcie nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry, stanowi on alternatywę dla zabiegów mezoterapii igłowej.

 

Dla zabiegu jak infuzja tlenowa Kraków umożliwia skorzystanie z niego w najlepszych placówkach w całym mieście, gdzie można otrzymać kompleksową i fachową pomoc najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie.

 

Kiedy zdecydować się na infuzję tlenową?

Infuzja tlenowa jest zabiegiem, który może być prowadzony zarówno w celach profilaktycznych, czyli zapobiegawczo, jak i w celu zmniejszenia widocznych na skórze zmian. Różne składniki aktywne, jakie stosowane są podczas zabiegu, dobierane są wtedy indywidualnie do potrzeb skóry.

 

Wskazania do wykonania zabiegu infuzji tlenowej:

  • szara i ziemista cera
  • skóra sucha, łuszcząca się
  • skóra dojrzała
  • oznaki starzenia się cery – mniejsza jędrność, wiotkość, zmarszczki
  • stany zapalne skóry, w tym trądzik, egzema, łuszczyca

 

Jak przebiega zabieg infuzji tlenowej?

Dla zabiegu jak infuzja tlenowa Kraków daje swoim mieszańcom dostęp do najlepszych gabinetów prowadzących tego typu procedurę. Jak dokładnie wygląda jej przebieg?

 

Przed zabiegiem skóra jest badana, a jeżeli nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, na przykład jak miejscowe uszkodzenia tkanek, wtedy można przystąpić do jego wykonania. Zabieg polega na wykorzystaniu specjalnego urządzenia z aplikatorem, za pomocą którego wtłacza się hiperbaryczny tlen w tkanki.

 

Jednocześnie na skórze umieszcza się składniki aktywne ze specjalnie dobranej ampułki, na przykład zawierające kwas hialuronowy, witaminy, ekstrakty roślinne. Podczas oddziaływania na skórę tlenu substancje aktywne przedostają się do tkanek razem z nim. Ze względu na większą głębokość ich aplikacji możliwe jest uzyskanie wtedy tak dobrych efektów.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *