Nici liftingujące – sposób na uniknięcie skalpela

Nici liftingujące – sposób na uniknięcie skalpela

Każdy kto poszukuje nieinwazyjnej alternatywy dla zabiegu liftingu twarzy oraz innych partii ciała powinien się zainteresować nićmi liftingującymi. Nici do liftingu to stosunkowo nowe rozwiązanie na rynku medycyny estetycznej. Ich rozwój jest jednak bardzo dynamiczny. Jeszcze do niedawna były one wykonywane z materiałów niewchłanialnych, obecnie są całkowicie rozpuszczalne, co pozwala lepiej dopasować się do potrzeb klientów. Najpopularniejszym rodzajem nici liftingujących są nici PDO czyli wykonane z polidioksanonu. Jest to ta sama substancja, z której wykonuje się samo rozpuszczalne szwy w ginekologii czy okulisty

Jakie problemy rozwiązują nici liftingujące?

Nici liftingujące można zastosować m.in. do usuwania worków po oczami, korekty opadających policzków, brwi i obszarów pod szczęką, redukcji poziomych i pionowych zmarszczek na czole czy poprawy stanu zwiotczałej i pomarszczonej skóry. Jak wspomniano wcześniej zabieg można wykonać nie tylko na twarzy, ale i na nogach, pośladkach, dekolcie czy biuście.

Jak wygląda zabieg założenia nici liftingujących?

Nici liftingujące, w postaci krótkich, cienkich niteczek wprowadza się pod skórę. Częściowy efekt zabiegu jest widoczny prawie od razu, ale na finalne rezultaty trzeba poczekać do trzech tygodni, co jest związane z naturalnymi procesami regeneracji skóry. Wprowadzenie nici pod skórę trwa od 30 do 60 minut. Skutkiem ubocznym zabiegu może być niewielkie zaczerwienienie skóry, ale właściwie nic nie stoi na przeszkodzie aby od razu wrócić do codziennej aktywności. Nici rozpuszczają się po około 9 miesiącach, ale efekt ich działania może się utrzymywać nawet dwa lata.

Jak działają nici liftingujące?

Wprowadzone pod skórę nici działają drażniąco na tkankę podskórną stymulując w ten sposób powstawanie kolagenu oraz elastyny oraz zwiększają wytwarzanie kwasu hialuronowego. Poza tym tworzą też pewnego rodzaju rusztowanie, z czasem pokrywające się wytwarzanym przez tkankę kolagenem, które odpowiada za poprawę elastyczności skóry, jej regenerację oraz wzmocnienie. Finalnie prowadzi to do poprawy rysów twarzy.

Na co zwrócić uwagę przed zabiegiem?

Zabieg wszczepienia nici liftingujących powinien być wykonany przez przeszkolonego lekarza medycyny estetycznej posiadającego odpowiedni certyfikat. Ważne aby przed zabiegiem lekarz zweryfikował czy nie ma przeciwwskazań do jego wykonania oraz przeprowadził z klientką rozmowę dotycząca jej oczekiwań i możliwości ich realizacji. Po konsultacji lekarz dobiera długość nici a także wielkość igły, którą zabieg zostanie wykonany. Dobrze dobrany rozmiar igły zwiększa precyzję zabiegu. 

Źródło: http://abcmedyczne.pl/

 

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *