Badanie USG Warszawa

Badania ultrasonograficzne zajmują wysoce znaczące miejsce w medycynie, chociaż początkowo, jeszcze 30 lat temu nie były one aż tak popularne.

Obecnie lekarz specjalista zleca często wykonanie badania, jeśli konieczne to jest do diagnostyki schorzenia. Jeśli termin usg warszawa powoduje, że w obrębie tego regionu poszukujesz gabinetu, w którym będziesz mógł poddać się badaniom usg, to z całą pewnością będzie to możliwe. Okolice większych miast są bowiem często dość dobrą lokalizacją do prowadzenia wszelkiego rodzaju gabinetów medycznych. Kwestią zatem zasadniczą jest to, aby zorientować się w dostępnych terminach.

Jeśli zależy ci na tym, aby twoje badanie było wykonane dość szybko, to przy rejestracji warto zapytać nie tylko o termin samego badania, ale także o otrzymanie ewentualnych wyników tego badania. Niektóre przychodnie bowiem, prowadzą w osobnych terminach samo badanie usg, natomiast wyniki można otrzymać na osobnej wizycie u lekarza. Zatem jeśli zależy ci na czasie, to warto o tym pamiętać, aby uniknąć nieporozumień i dłuższego czasu oczekiwania. W trakcie rejestracji zapytaj więc o termin wykonania badania usg oraz o to czy wyniki badań są wydawane od razu czy wymagają dodatkowej wizyty.

Badania ultrasonografem są całkowicie nie inwazyjne, nie należy się ich obawiać. A samo badanie jest absolutnie bezbolesne.

Jeśli udajesz się na badanie kontrolne do lekarza specjalisty, to niekiedy może okazać się, że tego rodzaju urządzenie znajduje się na wyposażeniu gabinetu, zatem jeśli lekarz chce wykonać takie badanie, to najprawdopodobniej wykona je od razu w trakcje tej samej wizyty. Najczęściej może dotyczyć to lekarzy endokrynologów, którzy na podstawie badania usg weryfikują aktualny stan zdrowia tarczycy i jej okolic, np. układ gruczołów limfatycznych.

Lekarze specjaliści ze względu na fakt, iż wizyty kontrolne odbywają się raz na klika miesięcy mogą takie badania realizować, aby zachować ciągłość historii zmian chorobowych. Bardzo istotne to jest w przypadku zmian związanych z tendencjami do rozrostu w zakresie wielkości lub ilości guzków. Tego typu zmiany obserwowane są właśnie na wspomnianej powyżej tarczycy lub w przypadku kobiet, także i zmian w piersiach. W przypadku konieczności weryfikacji stale tych zmian, pacjent powinien poddawać się badaniom usg systematycznie według zaleceń lekarza. Nie powinno się opuszczać badań, gdyż może spowodować to przeoczenie znaczących zmian i rozwój choroby.

Jeśli w wyniku wstępnej diagnostyki zostałeś skierowany na badanie usg to należy je wykonać w najbliższym możliwym terminie, aby nie dopuszczać do znacznego rozwoju choroby lub nasilenia się objawów. Naturalnie, jeśli stan zdrowia pacjenta wymaga natychmiastowego przeprowadzenia tego typu badania, to lekarz podejmuje taka decyzję i kieruje pacjenta na oddział szpitalny lub SOR. Jeśli jednak nie jest to aż tak pilne, to pacjent otrzymuje skierowanie, na podstawie którego będzie mógł zarejestrować się do odpowiedniego gabinetu. Wyniki badań należy później dostarczyć lekarzowi kierującemu.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *